Оваа девојка била задевана поради бојата на кожа како јаглен, но денес таа е познат модел!

Секој човек има некој белег што го прави да биде уникатен, а приказната за оваа девојка е уште еден доказ за тоа. Запознајте ја Кудија Диоп, 19-годишен модел од Сенегал со многу необична боја на нејзината кожа.

Оваа девојка била задевана на училиште поради бојата на нејзината кожа, но денес таа е модел

Како дете, таа честопати била тема на исмејување поради нејзиниот изглед. Но, со текот на времето, Кудија научила да се сака себеси онаква каква што е.

Оваа девојка била задевана на училиште поради бојата на нејзината кожа, но денес таа е модел

Неодамна, оваа девојка била забележана од страна на модните агенции. Во последните две години, таа ужива во нејзината успешна кариера во модната индустрија.

Оваа девојка била задевана на училиште поради бојата на нејзината кожа, но денес таа е модел

Само погледнете колку мазна и убава кожа има!

Оваа девојка била задевана на училиште поради бојата на нејзината кожа, но денес таа е модел

Денес, Инстаграм профилот Melanin Goddess има повеќе од 250.000 следбеници.

Оваа девојка била задевана на училиште поради бојата на нејзината кожа, но денес таа е модел

Според Кудија, секој поединец е уникатен и никој не треба да се стреми да изгледа како некој друг.

Оваа девојка била задевана на училиште поради бојата на нејзината кожа, но денес таа е модел

Тешко е да не се согласите со оваа шармантна девојка. Покрај сѐ, секој е убав на свој начин, зар не?

Оваа девојка била задевана на училиште поради бојата на нејзината кожа, но денес таа е модел


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар