тортички | Кафе пауза

Безглутенски какао тортички

Вкусно безглутенско задоволство кое ќе ви го направи денот поубав

Нутела задоволство: 3 вкусни десерти со Нутела

Зошто да ја користите нутелата само за мачкање палачинки кога од неа може да ги направите најубавите десерти?
Датум: 28 апр 2014
, Автор:

Волшебни новогодишни тортички од земјата на чудата

Празничен десерт за внесување калории со добар изговор!
Датум: 21 дек 2013
, Автор:

Бисквит тортичка во шолја

Тортичката со бисквити ќе ви помогне да ги изненадите најблиските и да се разгалите себеси дозволувајќи си вкусно чоколадно задоволство.
Датум: 26 окт 2013
, Автор:

Вкусна тортичка со парчиња чоколадо

Ова е вкусна тортичка во шолја која ќе ве заслади и ќе ви го направи денот поубав.
Датум: 05 окт 2013
, Автор:

Чоколаден десерт со путер од кикиритки

Еве како брзо да подготвите вистинска божествена тортичка во шолја за да го задоволите вашиот апетит за благо.
Датум: 28 сеп 2013
, Автор:

„Angry Birds“ тортички

Изненадете ги вашите најблиски со вкусни тортички во форма на познатите „Angry Birds“.

Мартини тортички

Едноставни тортички со вкус на Мартини...
Датум: 29 јун 2012

Чоколадна свеќа која можете да ја изедете

Вкусна чоколадна свеќа, која по топењето станува прелив на чоколадна мини тортичка...
12