„Angry Birds“ тортички

„Angry Birds“ тортички

Изненадете ги вашите најблиски со вкусни тортички во форма на познатите „Angry Birds“„Angry Birds“ тортичкиПотребни состојки:

  • Готови тортички, по ваш избор
  • Фил од ванила
  • Боја за храна
  • Шеќер
  • Бомбони
  • Гумени бомбони во повеќе форми и бои
  • Чоколадни трошки во повеќе бои
  • Маршмелоу

За да ги направите ликовите автентично, погледнете го видеото.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар