Чоколадна свеќа која можете да ја изедете

Чоколадна свеќа која можете да ја изедете

Замислете си чоколадна свеќа, мини тортичка и тивка музика. Совршена комбинација, нели? А сега пробајте повторно да си ја замислите чоколадната свеќа, но овој пат откако ќе ја запалите, таа полека ќе почне да се топи и по неколку минути ќе се претвори во топло чоколадо кое ќе ја прелее мини тортичката. Ви звучи подобро?

Чоколадна свеќа која можете да ја изедете

Оваа неверојатна идеја е на Стефан Буро, кој успешно ја создал првата чоколадна свеќа во светот која може да се јаде. Десертот истовремено е практичен, уникатен и забавен. А како точно функционира, можете да погледнете на наредниве неколку фотографии…

Чоколадна свеќа која можете да ја изедетеЧоколадна свеќа која можете да ја изедетеЧоколадна свеќа која можете да ја изедетеЧоколадна свеќа која можете да ја изедетеЧоколадна свеќа која можете да ја изедете


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар