тепих | Кафе пауза

Како да отстраните мастило од тепихот со помош на средствата што ги имате дома?

Наместо да се обидувате да ги покриете дамките со преместување на мебелот, можете лесно да ги отстраните со средствата што ги имате дома.

15 фотографии што докажуваат дека тепихот може да го разубави домот и визуелно да го зголеми

Тепихот е многу брз и лесен начин да внесете разнобојност во вашиот дом, да го зголемите просторот за живеење или да „разделите“ одредени делови без градежни работи.

Како вашите теписи да мирисаат како да се штотуку испрани?

Кога станува збор за чистотата, свежината и убавината на домот, чистите и миризливи теписи се половина од работата.

10 фотографии кои докажуваат дека тепихот може да биде голем адут во вашиот дом

Овие фотографии нека ви служат како инспирација ако сакате да направите мала промена во домот.

Направете сами: Тепих што свети во темнина

Интересен концепт кој ќе го освежи вашиот дом и ќе ви овозможи луда атмосфера за забави

Трикови со кои ќе ја задржите топлината во вашиот дом

Бидејќи овие денови времето надвор е сè поладно и поладно, имаме потреба што повеќе да останеме во убаво затоплениот дом.

10 работи кои секоја девојка мора да ги има во својот дом пред 30-тата година

Драги дами, се ближи вашиот 30-ти роденден и сфаќате дека е потребно големо уредување на вашиот домашен простор, а потоа и на животот.

Спасете се од дамките: 3 природни средства за чист и миризлив тепих

Перењето теписи на ниедна жена не ѝ е омилено, но со помош на 3 евтини и природни рецепти, ќе ја дочекате есента со чист тепих.

Уредување на просторот: Претворете ја спалната соба во совршено катче за одмор!

Со помош на овие едноставни совети преуредете ја спалната соба во совршеното место за одмор и релаксација!

3 домашни рецепти за ефикасно и темелно пролетно чистење на вашите теписи

Доколку сакате темелно да ги исчистите теписите, отстранувајќи ја целосно нечистотијата, дамките и непријатните мириси, тогаш погледнете ги овие 3 природни средства...

Природните цветни розови теписи во Јапонија

Цвеќето шибаѕакура (ориг. shibazakura), поинаку наречено розов мов, расте многу близу до земјата во преубави нијанси на магента, розова и бела боја. Сезоната на ова цвеќе, која почнува од крајот на месец април...
Датум: 02 мар 2013
, Автор:

Тепих од паднати есенски лисја

На прв поглед, оваа улица има најобичен октомвриски изглед, прекриена со стотици паднати, жолти есенски лисја. Но, кога ќе се загледате подобро ќе забележите дека овој тепих од есенски лисја...