11 април 2015 | Кафе пауза

Дали може да го скротите нејзиниот хороскопски знак? Скорпијата е таинствена, Лавицата сака внимание…

Дознајте ги основните одлики по кои се препознатливи женските припаднички на хороскопските знаци.

Би го посетиле ли проколнатиот остров Сумбава во Индонезија?

Индонезискиот остров Сумбава денес е познат како рај за сурфери, но пред 200 години тој бил место каде што се случила една од најзастрашувачките природни катастрофи во историјата.

Дланки полни неодоливост

Зарем има нешто послатко од мало животинче во стуткано во вашите раце?

3 домашни рецепти за ефикасно и темелно пролетно чистење на вашите теписи

Доколку сакате темелно да ги исчистите теписите, отстранувајќи ја целосно нечистотијата, дамките и непријатните мириси, тогаш погледнете ги овие 3 природни средства...

Мајка прави моќни фотографии од своите ќерки, покажувајќи ни дека силата е убавина

Името на оваа серија фотографии е „Strong Is The New Pretty“ и таа преку нив навистина споделува една моќна порака со светот.

Задача која го полудува интернетот: Дали вие ќе успеете да дојдете до 30?

Доколку сакате добри загатки, тогаш со сигурност ќе ви се допадне оваа која последниве неколку денови е многу популарна на социјалните мрежи.