суши | Кафе пауза

Што е „суши лице“ и 5 начини како да го избегнете

Сигурно знаете дека одредена храна предизвикува подуеност на стомакот, но постои храна што предизвикува и подуеност на лицето.

Ресторан служи персонализирано 3Д печатено суши

Без разлика дали сте веган или не јадете глутен, денес многу ресторани со задоволство ќе ги задоволат вашите потреби за храна.

Колачиња со креативен и паметен дизајн кои секој би сакал да ги проба

Колачињата се сечија радост – тие се слатки и едноставно знаат како секого да расположат, а кога нивниот дизајн е добар, тогаш тие се уште послатки.

Слатка и креативна уметност од суши

За креативниот ум, сѐ може да се претвори во уметност. Дури и кога станува збор за специфичното и традиционално суши.

Љубовни приказни раскажани преку храна

Следниве неколку видеа ќе ви ја презентираат конвенционалната шема на вљубувањето, но наместо со луѓе приказната ќе биде прикажана со помош на храна.

Соочете се со стравот од ајкула – заедно вечерајте суши :)

Внесете малку авантура во јадењето суши, доколку успеете да дојдете до една од кул чиниите на студентката по биологија, Avigayil. Од нивното дно излегува ајкула чија уста е полна соја сос... ;)
Датум: 18 мај 2013
, Автор:

Вкусни минијатурни прстени

Необичните прстени се наменети да се носат во специјални прилики – кога сакате да се забавувате и да изгледате интересно, или пак едноставно кога сакате да внесете малку живост во вашиот живот.

Јапонски ресторан со беспрекорен дизајн

Пред извесно време беше отворен уште еден нов ресторан во Поланко, Мексико. Градбата е заеднички проект на архитектот Мишел Роџкинд и дизајнерското студио „Esrawe“.