Љубовни приказни раскажани преку храна

Љубовни приказни раскажани преку храна

Позната ви е приказната, момче сретнува девојка, инстантно се вљубува, почнува да игра топло-ладно, потоа следува малку драма и приказната завршува со среќен крај.

Љубовни приказни раскажани преку храна

Следниве неколку видеа ќе ви ја презентираат оваа конвенционална шема на вљубувањето, но наместо со луѓе приказната ќе биде прикажана со помош на храна. Сториите се навистина шармантни и интересни.

1. Cheerios

2. Колачиња

3. Суши

4. МлекоБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар