стил | Кафе пауза - Part 6

4 нешта кои се поважни од туѓото мислење за вашиот изглед

Колку и да звучи клише, она што е скриено во вашата суштина е многу поважно од она што се наоѓа на површината.

5 различни начини за секојдневно носење тексас шорцеви

Конечно, убав сончев ден, а тоа значи само едно - време е да ги пронајдете вашите тексас шорцеви во гардероберот и да започнете да ги носите.

5 интересни начини да ја носите беж бојата оваа сезона

Беж бојата може да биде многу забавна, доколку знаете како да ја комбинирате со останатите дневни парчиња!

Безвремено парче облека: Бела блуза!

Кога ќе се најдете во „тесно“, белата блуза е вашиот излез со кој ќе изгледате модерно, елегантно и шик.

Доколку ви здодеа стандардното носење каиши, овие предлози ќе ви помогнат да го промените тоа

Доколку сакате на некоја комбинација да додадете нова визуелна димензија тогаш со без сомнение треба да се одлучите за некој интересен каиш.

10 лекции за убав живот од француските жени

Франција е земја во која скоро секоја жена во нејзините педесетти години изгледа убаво и елегантно.
Датум: 27 фев 2016

9 модерни стилови на мустаќи

Епски мустаќи за најхрабрите момци!
Датум: 25 фев 2016

Дамски дневни комбинации за вашето следно интервју за работа

Ви предложуваме неколку дамски дневни комбинации со кои со сигурност ќе оставите добар впечаток на вашето следно интервју за работа.

Тврдите дека имате стил, но дали ги почитувате овие правила?

Модната лекција која одамна ја научивме и постојано ја повторуваме е дека модата е менлива, но стилот е вечен.

Овој 6-годишен трендсетер ќе ве научи што е стил

6-годишниот модел Гавин полека го освојува модниот свет.

Совети за вистинска елеганција и стил: Безвремени цитати од Коко Шанел

Таа е кралица на стилот која направи револуција во светот на модата, создавачка на малиот црн фустан и незаменливиот парфем „Chanel No. 5“.

Облечете се топло и атрактивно: Неколку модни комбинации со кои ќе ја победите зимата!

Ако немате идеи за зимски модни комбинации, овие предлози ќе ви помогнат да заблескате во вистинското светло.