стил | Кафе пауза - Part 5

Доменико Долче и Стефано Габана ни ги откриваат тајните на добрата мода и стилот

Женската сексуалност и сензуалност е нивната инспирација за целата таа облека која остава без зборови.

Патиките со врвки повеќе не се во мода?

Женствената верзија на класичните, спортски патики се секако моделите кои се таканаречени патики на навлекување.

Мала помош и неколку совети: Како да изградите сопствен стил?

Ако ви е грижа за вашиот изглед и ја сакате модата, тогаш сигурно ви е јасно дека секоја девојка треба да има сопствен стил со кој ќе се издвојува од толпата

Инспирација од 70-тите години: Оваа пролет уживајте во бохо стилот

Бидејќи веќе знаете дека трендовите од 70-тите повторно се враќаат на големата врата, тогаш сигурно знаете и дека хипи бохо стилот и оваа сезона ќе владее со модната сцена.

Кул старци ни покажуваат дека годините немаат никакво влијание врз добриот стил

Ако мислевте дека модата е наменета само за младите, тогаш дефинитивно сте во голема заблуда.

Тајната на добриот стил: Модни совети од смелите Њујорчанки

За љубителите на модата, Њујорк е буквално рај на земјата.

За девојките со стил: Модели на блузи кои ќе ги обожавате оваа сезона

Ова е листата од најдобрите модели на блузи кои со задоволство ќе ги носите оваа пролет.

Помош и совети: Како да направите секое парче облека да изгледа скапо и елегантно?

Не постои девојка која не би сакала секое нејзино парче облека во гардероберот да биде од кашмир или со потпис од некој славен дизајнер.

За безвремен изглед: 5 совети од жените со стил

Добриот стил не е талент, тој се учи.

Нов пролетен тренд: Долги елеци како задолжително парче во вашиот гардеробер!

Оваа сезона на сцена ни доаѓа дневното парче на кое секоја жена тешко ќе му одолее.