стил | Кафе пауза

Ако сакате скандинавски дизајн на ентериерот, заследете ги овие инстаграм-профили

Скандинавскиот дизајн се сведува на чисти форми и паметни решенија кои не се помалку удобни.

Модни трендови што ќе бидат популарни ова лето

Ова лето ќе биде исклучително шарено кога станува збор за модата и ќе доминираат трендовите што беа популарни во текот на 90-тите години.

Овој инстаграм-профил ни открива како навистина изгледаат парижанките кога шетаат низ град

Еден одличен инстаграм-профил ни покажа како навистина изгледаат парижанките секојдневно додека шетаат низ градот.

Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Таа непогрешливо знае што е во тренд и како да ги комбинира парчињата облека за да изгледа беспрекорно во секое време.

Ако сакате да изгледате моќно, облекувајте се како неа: 20-те најдобри зимски стајлинзи на Меланија Трамп

Таа многу добро знае што најмногу ѝ одговара на нејзината градба, па речиси никогаш не греши кога е модата во прашање.

Новогодишни украси во бохо стил

Ако сте личност со весел дух, која сака сè што е диво и нежно во исто време, бохо стилот е совршен за вас.

Одличен стилски трик што трендсетерките го обожаваат оваа сезона

Станува збор за една многу едноставна комбинација која секако изгледа одлично.

8 чекори за сопствен стил: Не само што ќе заштедите пари, туку ќе бидете и автентични

Керин Ројтфелд, една од најдобро облечените жени денес, е вистинската личност на која треба да ѝ се обратите ако сакате да бидете автентични и препознатливи.

Тренди и стилски комбинации за престојните работни денови

Модните комбинации ќе ви помогнат брзо да се прилагодите на новото темпо, па подолу ги издвоивме најдобрите тренди и стилски комбинации за престојните работни денови.

Дали да го жртвувате добриот стил заради удобност?

Дали е добро тоа што сè е надвор од контрола и утврдените правила во модата веќе не важат?

Минималистичкиот стил е сè само не досаден: 5 пролетни трендови со кои ќе изгледате како кралица

Без разлика кои трендови се актуелни, едноставноста никогаш не излегува од мода, а таа е претставена преку минималистичкиот стил.