Одличен стилски трик што трендсетерките го обожаваат оваа сезона

Одличен стилски трик што трендсетерките го обожаваат оваа сезона

Станува збор за една многу едноставна комбинација која секако изгледа одлично. На улиците на модните метрополи забележавме ракави во фокусот! Поточно, јакни, блејзери и палта под кои има различни типови на маици, кошули, џемпери, со XXL ракави што стигнуваат до прстите.

Ракавот на овој начин изгледа како многу ефикасен детаљ, каков што е, но во суштина е составен дел од облеката. Овој одличен трик во стилот досега го испробаа практично сите скандинавски трендсетерки кои ги посетија ревиите на големите модни куќи за време на модниот месец.

Дознајте подолу како го применуваат овој стилски трик и инспирирајте се за вашите сопствени комбинации.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Style Sight WorldWide (@stylesightworldwide) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Style Sight WorldWide (@stylesightworldwide) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Style Sight WorldWide (@stylesightworldwide) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Style Sight WorldWide (@stylesightworldwide) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Style Sight WorldWide (@stylesightworldwide) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Style Sight WorldWide (@stylesightworldwide) el

Погледнете ги овие 12 предлози како да го комбинирате долгото палто оваа сезона.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар