Минималистичкиот стил е сè само не досаден: 5 пролетни трендови со кои ќе изгледате како кралица

Минималистичкиот стил е сè само не досаден: 5 пролетни трендови со кои ќе изгледате како кралица

Без разлика кои трендови се актуелни, едноставноста никогаш не излегува од мода, а таа е претставена преку минималистичкиот стил.

Минималистичкиот стил е сè само не досаден: 5 пролетни трендови со кои ќе изгледате како кралица

Дамите кои се облекуваат вака, без сомнение, секогаш имаат причина да се дотераат, а овие парчиња гардероба освен што се многу практични, воопшто не се досадни и монотони!

Ви ги претставуваме првите 5 пролетни трендови за кои сите љубители на минималистичкиот стил ќе полудат!

1. Убава ткаенина

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anni (@anmariia) on

За среќа за љубителите на минималистичкиот стил, дизајнерите работеле напорно на убавите плетени модели во последниве неколку месеци. Спојте плетено долго здолниште и џемпер, по можност од фин материјал и убави пролетни нијанси како сина, розова, беж или теракота и бидете дотерани во секоја пригода.

2. Голема чанта

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GIANNI CHIARINI JAPAN OFFICIAL (@giannichiarini_jp) on

Еден од најголемите трендови за пролет 2020 година се огромните торби во 1 или 2 бои. Габаритните модели со недефинирана форма најмногу ќе се носат во следниов период.

3. Костуми со широки бермуди

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alembika (@alembika) on

Мегапопуларните женски костуми ви овозможуваат спектар од можности во потоплите денови во стилот – јакна или џемпер во комбинација со широки бермуди. Комплет во светли, пролетни нијанси ќе биде совршен хит за оваа пролет, а тој одлично прилега со чизми до колена или сандали во стилот на 90-тите години.

4. Невообичаени кроеви

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sherry 💖mummy/fashion blogger (@sherryberry_syd) on

Едноставноста и евентуалната монотонија на еднобојната блуза оваа пролет ќе биде избегната преку необичните кроеви.

5. Упадливи ѓердани

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Peggy Chung (@peggy_loves) on


Повторно ќе се носи еднобоен масивен накит, најмногу со неутралните нијанси на златната боја и без многу сјај.

Можеби сакате да прочитате и за неонските бои што ќе бидат во мода во 2020 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар