Нови трендови за бојадисување на косата

Нови трендови за бојадисување на косата

Многу жени сакаат да ја променат бојата на косата, но не го сакаат честото одење во фризерски салон за да ја одржуваат таа боја. Боењето на прамените на косата е совршен начин да ја промените бојата на косата без да се грижите за нејзиното одржување. Оваа пролет обоените прамени се повторно во мода, но тие се малку различни од вообичаените прамени. Сега се популарни „обратните“ или скриени прамени, односно станува збор за прамени што се скриени под горниот слој на косата. На почетокот не се гледаат, но не грижете се затоа што тие ќе се забележуваат при секое движење на косата. Во продолжение погледнете кои бои ќе бидат популарни оваа пролет.

1. Бакарна боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Prism Hair Studio (@prismhairstudionh) on

2. Чоколадо и јагода

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Farrah Jordan (@farrah.bear.ah) on

3. Сини прамени

4. Топли тонови

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britt Young ⋒ Florida Stylist (@_brittpaintshair) on

5. Сини прамени на руса коса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tiastankeyhair (@tiastankeyhair) on

6. Виолетовата боја е во мода оваа пролет

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dree Ceballos✂ (@dreescuttingedge) on

7. Боите на виножитото

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stormy 🌙 (@kittenfaerie_) on

Погледнете кои 15 парчиња облека ви се потребни за секоја пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар