сонце | Кафе пауза - Part 11

Нетбук на соларна енергија

Капакот е прекриен со соларен панел од надворешната страна, кој му овозможува еден час работа на уредот за секои два часа изложеност на енергија од сонцето.
Датум: 28 јун 2011
, Автор:

8 начини да се расоните без кафе

Ако сте со ентузијастички дух и сакате утрото да го почнете малку поинаку, постојат неколку начини да се расоните без кафе.

Сината планета Уран

Уран е третата најголема планета во Сончевиот систем, со светлосина боја и редок систем на прстени.

Најромантичните летни дестинации во светот

Доколку вашата замисла е ова лето да го поминете со партнерот шетајќи по рајските песочни плажи за време на зајдисонцето, гушкајќи се на кралските лежалки со меки перничиња, пиејќи винце на балконот со неверојатен поглед...

Неодоливи зајдисонца помеѓу облаците

Небото недопрено од човечка рака, извајано од разните форми на облаците кои ја менуваат бојата благодарение на сонцето кое заоѓа, е само уште една од листата омилени работи за фотографирање.

Планетата Земја одозгора – поглед од ISS

Низ човековата историја, само неколкумина среќници имале можност да ја видат планетата Земја на оддалеченост од многу километри во вселената.
Датум: 18 јан 2011
, Автор:

Дива и неверојатна природа

Сплет од најубавите бои и сите годишни времиња, снегот, сонцето и водата се главните елементи на овие неверојатни фотографии. Погледнете некои од нив.

Тропско кафе

Ананасот ќе ве однесе на плажата од соништата, а кафето само ќе го надополни тоа прекрасно чувство на сонце и лето.

Рајски зајдисонца

Додека сонцето полека тоне зад планинскиот масив и притоа прави неверојатни одблесоци на зраците од водата, некој успева да го замрзне моментот и да го овековечи во прекрасна фотографија.
Датум: 21 сеп 2010
, Автор: