Неодоливи зајдисонца помеѓу облаците

Овие  фотографии од волшебни зајдисонца, збогатени со прекрасна природа и небо преполно со облаци, се навистина инспиративни. Небото недопрено од човечка рака, извајано од разните форми на облаците кои ја менуваат бојата благодарение на сонцето кое заоѓа, е само уште една од листата омилени работи за фотографирање. Повеќето од овие фотографии ги има направено Дејвид Евенсон, а за неговата работа дополнително можете да дознаете на неговите профили на „Twitter“ и на „Flickr“.

Неодоливи зајдисонца помеѓу облацитеНеодоливи зајдисонца помеѓу облацитеНеодоливи зајдисонца помеѓу облацитеНеодоливи зајдисонца помеѓу облацитеНеодоливи зајдисонца помеѓу облацитеНеодоливи зајдисонца помеѓу облацитеНеодоливи зајдисонца помеѓу облацитеНеодоливи зајдисонца помеѓу облацитеНеодоливи зајдисонца помеѓу облацитеНеодоливи зајдисонца помеѓу облацитеНеодоливи зајдисонца помеѓу облацитеНеодоливи зајдисонца помеѓу облацитеНеодоливи зајдисонца помеѓу облаците

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. duso Reply

  preubavo nesto

 2. Ane Reply

  Prekrasno….

 3. Filip Reply

  Abe se e ok samo sto HDR premnogu ima puknato fotografot i slikive voopste ne izgledaat realno. Premnogu digitalen odsjaj imaat, a dodeka pak prirodniot go nema.

  Ama ajde plus za trudot 🙂

Остави коментар