Најдобрите Инстаграм профили за фитнес мотивација

Од фитнес инструкторки, до сосема обични девојки во топ форма, следниве три профили на Инстаграм се задолжителни за следење доколку ви е потребна мала мотивација за вежбање. Летото ни се приближува, а со тоа сигурно се зголемува и вашата желба да изгледате најдобро што можете за летниот одмор. Погледнете ги само нивните фотографии, и не само што ќе тргнете веднаш во теретана туку и ќе се мотивирате да почнете и подобро да се исхранувате.

1. Памела Реиф

A post shared by Pamela Reif (@pamela_rf) on

Памела е 20-годишна Германка со интерес за фитнесот, модата и убавината. Семејството ѝ е најважно од сè и гледа да минува што е можно повеќе време со нив. Таа исто така сака да го искористи секој ден најдобро што може и да се доближи чекор понапред до остварувањето на своите соништа.

2. Џулија Муниз

A post shared by JÚLIA MUNIZ (@juliamuniz) on

Џулија е 19-годишна Бразилка што обожава да истражува нови места и култури. Таа води многу здрав и среќен начин на живот, па се надева дека ќе успее и другите да ги инспирира да тргнат по нејзиниот пат. Џулија исто така е и модел, обожава спорт и во моментов живее во Лос Анџелес.

3. Алексис Рен

A post shared by Alexis Ren (@alexisren) on

Алексис е Американка позната по својата колекција спортска облека. Таа цврсто верува дека ако верувате дека изгледате добро во теретаната, ќе можете да постигнете многу подобри резултати. Целата колекција е направена на тој начин да ви помогне да се чувствувате поудобно и посамоуверено.

Погледнете ги и овие модни блогерки чии Инстаграм профили треба веднаш да ги заследите!

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар