Изберете еден симбол и дознајте го вашиот најголем скриен страв

Сите имаме стравови, некои поголеми, а некои помали… но тие без сомнение играат огромна улога во нашиот живот. Токму затоа и сигурно сте свесни за вашите најголеми стравови, но дали некогаш сте се запрашале дали можеби имате и некои скриени, што ви влијаат на несвесно нив? Погледнете ги следниве слики и издвојте го симболот што најмногу ви „паѓа“ во очи! Следете го првото чувство, без многу размислување и дознајте еден од вашите стравови за кои можеби никогаш досега не сте биле свесни…

Око

Начинот на кој другите ве гледаат зависи на тоа како го живеете животот. Иако имате способност за да се поврзете со луѓето, вас најмногу ве загрижува идејата дека другите ве судат. Се плашите дека луѓето постојано зборуваат за тоа што го правите во животот, па затоа и ве спречуваат да живеете во целост.

Најдоброто нешто што можете да го направите за себе е да работите на својата самодоверба.

Тркало

Вие се плашите од стагнација. За вас животот не е само да постоите и да ги повторувате истите работи, но сепак не знаете како во целост да го живеете. Сакате секој ден да ви е како одмор, наместо да работите до длабока старост и само двапати во годината да прошетате некаде.

Најдоброто нешто што можете да го направите за себе е да се обидете да дознаете што најмногу сакате во животот и што ве прави среќни.

Цвет

Вашиот најголем страв е неуспехот. Вие се плашите дека нема да успеете да ги остварите своите цели, но колку и да ја мразите оваа ваша карактеристика, таа сепак многу ве кочи. Не заборавајте дека ризиците што ви се појавуваат во животот најчесто вредат за да бидат искористени и можат да ви помогнат да откриете нешто што инаку не би можеле никогаш ни да го забележите.

Најдоброто нешто што можете да го направите за себе е да почнете да влегувате низ вратите што ви се отвораат пред вас.

Гранки

Ако вашиот прв избор биле гранките, тоа значи дека сте преплашени од стареењето. За вас староста е друг збор за смрт. Не сакате да живеете вечно, но дефинитивно сакате да останете што е подолго млади. Исто така сакате и сите ваши најблиски постојано да се покрај вас, млади и здрави.

Најдоброто нешто што можете да го направите за себе е да се помирите со текот на животот и конечно да тргнете кон напред.

Изберете и еден од овие антички симбол и откријте ги скриените особини на вашата личност…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар