смирување | Кафе пауза

Едноставни вежби за брзо опуштање и ослободување од стрес

Во време на динамичен живот, полн со обврски и стресови, ви споделуваме 5 едноставни вежби како за миг да се опуштите и да се ослободите од стресот.

20 плејлисти кои ќе ви помогнат да го смирите умот

Со сигурност може да се каже дека на сите ни треба малку релаксација во моментов.

3 хороскопски парови што ќе се смират за време на ретроградниот Меркур

Додека некои хороскопски знаци ќе треба многу да внимаваат на својот љубовен живот до 12 јули, други ќе имаат можност повторно да бидат заедно за време на ретроградниот на Меркур.

Анксиозните луѓе откриваат 10 нешта кои им помагаат да се смират

Оние луѓе кои се соочуваат со анксиозност имаат свои начини за контролирање на оваа состојба. Прочитајте ги – тие и вас можат да ви бидат од корист во некои ситуации.
Датум: 08 јун 2019
, Автор:

Правила што треба да ги следите доколку сакате да се смирите со бившиот партнер

Без разлика која била причината, на врската ѝ дошол крајот. Но што доколку размислувате да ѝ дадете уште една шанса?

6-те хороскопски знаци кои најчесто им се враќаат на бившите партнери

Додека некои луѓе воопшто не се свртуваат назад после раскинувањето, другите едвај чекаат да добијат уште една шанса со бившиот партнер.

8 начини да го смирите вашето дете како професионалец

Она што е важно е да научите како да го смирите вашето дете без да му ги повредите чувствата.

Како да се справите со хороскопските знаци кога ќе ги разгневите?

За полесно да излезете на крај, погледнете како да се справите со секој од хороскопските знаци кога се многу гневни.

Доколку сте раскинале поради овие 11 причини, најдобро е да се смирите со бившиот партнер

Ако се прашувате дали да му се вратите на бившиот партнер, потребно е да земете предвид неколку нешта.

Дали ви е страв од сериозна врска дури и откако сте го нашле вистинскиот?

Нашите инстинкти се силни и обично се обидуваат да ни кажат нешто што треба да го прифатиме со цел да созрееме.

9 разлики помеѓу мажите кои можат и мажите кои не можат да се смират покрај една жена

Обично е лесно да препознаете во која група тој спаѓа, но сепак добро е да ги знаете и овие разлики пред да си дозволите да се заљубите.

6-те хороскопски знаци кои не можат да бидат припитомени!

Без разлика кое е вашето мислење за ова, понекогаш немате избор за тоа дали можете да се смирите. Дури и според астрологијата, овие знаци е речиси невозможно да се смират.