15 декември 2018 | Кафе пауза

Што кажува за вас вашиот омилен филмски жанр?

Француските психолози докажале дека секојдневното гледање комедии може да ви го подобри расположението и да ве направи поотворена личност.

Фотографка покажува како навистина изгледа женското тело по бременост

Женското тело трпи многу промени во текот на бременоста, а она што го гледаме во медиумите не е ни малку блиску до реалноста.

Едноставен тест со кој ќе откриете дали кај вас постои ризик од прерана смрт

Според едно истражување од Шпанија, физичката форма имала главна улога во одржувањето на здравјето.

Како да се справите со хороскопските знаци кога ќе ги разгневите?

За полесно да излезете на крај, погледнете како да се справите со секој од хороскопските знаци кога се многу гневни.

Првото животно што ќе го забележите ќе ви открие каква е моќта на вашиот ум

Постојат бројни тестови што можат да го одредат вашиот начин на размислување и вашите лични одлики. Овој тест е таков и со него ќе дознаете нешто повеќе за себе.

7 причини поради кои ја губите желбата за секс

Иако љубовта е најважното нешто во врските, и страста има голема улога.

Што велат Јана Бурческа и Ружица Антиќ за Philips генераторите на пареа?

На профилите на социјалните медиуми на две супер позитивни дами, Јана Бурческа и Ружица Антиќ, периодов забележуваме постови и објави каде тие возбудено раскажуваат за нивното искуство со пеглањето.
Датум: 15 дек 2018
, Автор:

19 социјални реклами кои јасно кажуваат дека ни е потребна промена во овој свет

Понекогаш рекламите се најдобриот начин да се потсетат луѓето зошто е важно да ја заштитиме природата.