Фотографка покажува како навистина изгледа женското тело по бременост

Фотографка покажува како навистина изгледа женското тело по бременост

Женското тело трпи многу промени во текот на бременоста, а она што го гледаме во медиумите не е ни малку блиску до реалноста. Сите користат Фотошоп за да ги отстранат стриите и вишокот кожа од фотографиите.

Фотограф покажува како навистина изгледа женското тело по бременост

Но Џејд Бил, млада талентирана фотографка, решила да ја прикаже нефилтрираната страна на бременоста. Целта ѝ била да им помогне на жените да го прифатат и сакаат нивното тело откако ја поминале магичната транзиција кон мајчинството.

Фотограф покажува како навистина изгледа женското тело по бременост

Погледнете ги неверојатните фотографии кои ја нагласуваат убавината на стриите и опуштената кожа по бременоста.

Фотограф покажува како навистина изгледа женското тело по бременост

Фотограф покажува како навистина изгледа женското тело по бременост

Фотограф покажува како навистина изгледа женското тело по бременост

Фотограф покажува како навистина изгледа женското тело по бременост

Фотограф покажува како навистина изгледа женското тело по бременост

Фотограф покажува како навистина изгледа женското тело по бременост

Фотограф покажува како навистина изгледа женското тело по бременост

Дали знаете кои се промените кои ги шокираат жените за време на бременоста?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар