19 социјални реклами кои јасно кажуваат дека ни е потребна промена во овој свет

Нашата планета е наш дом, па би требало да се грижиме за неа. За жал, многу луѓе често забораваат на оваа едноставна и очигледна вистина. Понекогаш рекламите се најдобриот начин да се потсетат луѓето зошто е важно да ја заштитиме природата. Се разбира, за да ги заинтересираат, рекламите треба да бидат неверојатно моќни. Во продолжение погледнете некои од најдобрите реклами од овој вид.

1. Илустративна и моќна реклама

19 социјални реклами кои јасно кажуваат дека ни е потребна промена во овој свет

2. Глобалното затоплување е реално

19 социјални реклами кои јасно кажуваат дека ни е потребна промена во овој свет

3. Што си правиме самите…

19 социјални реклами кои јасно кажуваат дека ни е потребна промена во овој свет

4. Пластичен океан

19 социјални реклами кои јасно кажуваат дека ни е потребна промена во овој свет

5. Не ги загадувајте плажите

19 социјални реклами кои јасно кажуваат дека ни е потребна промена во овој свет

6. Сѐ повеќе и повеќе животни се истребуваат

19 социјални реклами кои јасно кажуваат дека ни е потребна промена во овој свет

7. Потребно е да престанеме да бидеме мрзливи

19 социјални реклами кои јасно кажуваат дека ни е потребна промена во овој свет

8. Пред да биде премногу доцна

19 социјални реклами кои јасно кажуваат дека ни е потребна промена во овој свет

9. Фотографијата можела да биде совршена

19 социјални реклами кои јасно кажуваат дека ни е потребна промена во овој свет

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар