3 хороскопски парови што ќе се смират за време на ретроградниот Меркур

3 хороскопски парови што ќе се смират за време на ретроградниот Меркур

Бидејќи ретроградниот Меркур е познат по тоа што сè во вашиот живот оди наопаку, особено во однос на комуникацијата, можеби најдобро е да го ставите вашиот љубовен живот во мирување сè додека не помине овој период. Но, според астролозите, некои парови може повторно да бидат заедно за време на ретроградниот Меркур. Додека некои хороскопски знаци ќе треба многу да внимаваат на својот љубовен живот до 12 јули, други ќе имаат можност повторно да бидат заедно за време на ретроградниот на Меркур.

3 хороскопски парови што ќе се смират за време на ретроградниот Меркур

1. Лав и Лав

Припадниците на овој хороскопски знак сакаат да се надминуваат меѓусебно, што може да биде голем извор на напнатост во врската. Двајцата сакаат да се дружат, да излегуваат и да бидат меѓу пријателите.

Но, ретроградниот Меркур ќе ги натера Лавовите да се повлечат во своите школки само за да создадат безбеден простор што им е потребен за да проценат на што треба да поработат кај себе. Откако ќе одвојат време за размислување за себе, тие може да допрат до партнерот и да работат на создавање врска што ќе биде посилна од кога било.

2. Стрелец и Вага

Авантуристичкиот Стрелец и добро избалансираната Вага се добар пар. Сепак, Стрелецот е љубител на слободата и сака да биде во движење, додека Вагата ја цени стабилноста. За среќа, овој ретрограден Меркур ќе предизвика Стрелецот малку да се смири и да поминува повеќе време дома. Тоа е совршено за Вагата која бара хармонија за време на овој хаотичен период. Следните неколку недели може да ви помогнат да ги решите проблемите во вашата врска и да си дадете шанса повторно да бидете заедно.

3. Риби и Бик

Овој романтичен пар функционира одлично на почетокот на врската затоа што двајцата партнери ги сакаат пофините работи во животот. Сепак, работите би можеле да тргнат наопаку сè додека да заврши фазата на меден месец. Но, со помош на ретроградниот Меркур ова лето, овој пар може да најде начин да ги реши проблемите.

Напливот на емоции ќе има позитивно влијание врз Бикот, додека Рибите ќе имаат обновено чувство за креативна енергија како што обично имаат за време на ретроградниот Меркур. Оваа искра би можела да го состави парот повторно заедно на нов начин кој не се потпира толку многу на надворешниот луксуз.

Прочитајте кои 3 хороскопски парови веројатно ќе се расправаат за време на ретроградниот Меркур.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар