21 ноември 2018 | Кафе пауза

Себичност – особина поради којашто животот на жените станува многу подобар

Покрај особините што на прв поглед се сметаат за негативни, постои една што би требало да ја има секоја жена.

96-годишен маж од Тајван го спасува своето село од разурнување со уметност

Замислете да живеете во истото мало село над 37 години, уживајќи во својата старост, кога одеднаш владата почнува да ви се заканува со рушење на вашиот дом. Што би направиле?

Жените што навистина се ценат себеси никогаш не ги прават овие 3 нешта во врската

Ниската самодоверба е тоа што ве „влече“ кон лоши врски, саботажи и скршени срца.

Блогерка изјавила дека едно од нејзините деца не е популарно колку другите и го разбранувала Интернетот

Кејти Бауер е популарна на Инстаграм благодарение на нејзиниот профил на кој објавува за одгледувањето на нејзините деца.

Извлечете ја вистината од секого со само еден едноставен трик поддржан од науката

Како можете да препознаете лага пред да ви ја кажат? Изгледа дека ова сепак не е толкав предизвик.

Доколку сте раскинале поради овие 11 причини, најдобро е да се смирите со бившиот партнер

Ако се прашувате дали да му се вратите на бившиот партнер, потребно е да земете предвид неколку нешта.

За најхрабрите авантуристи и зависници од адреналин: 10 луди тури што се екстремно опасни

Секоја година, илјадници луѓе патуваат низ светот и закажуваат тури што нудат возбудливи и застрашувачки искуства, многу често несвесни за опасностите со кои се соочуваат.

6 луѓе откриваат како ја одржуваат фазата „меден месец“ во долга и сериозна врска

Почетоците на врските понекогаш ни влијаат како мал одмор...

9 видови храна што ги миете погрешно

Процесот изгледа навистина едноставно – треба само да го ставите продуктот под млаз вода и да го исплакнете. Но постојат и некои трикови што би било добро да ги запомнете.

Како да ја вратите вашата надеж кога се чувствувате немоќно?

Кога ќе видите дека се случува нешто надвор од ваша контрола, се чувствувате немоќно.