Северна Кореја | Кафе пауза

11 чудни факти за Ким Џонг-ун

Ова се 11-те интересни факти за најнепредвидливиот политичар кои можеби ќе ви докажат дека Ким Џонг-ун не е толку страшен...

16 секојдневни работи што се забранети во Северна Кореја

Лидерот и владата постојано се обидуваат да го заштитат народот од надворешните влијанија со тоа што забрануваат одредени типови фризури и облека.

12 работи што постојат само во Северна Кореја

Прочитајте ги следниве 12 факти за оваа парадоксална земја што дефинитивно нема да ве остават рамнодушни...

Нелегални фотографии од Северна Кореја кои ни покажуваат како живеат тамошните луѓе

Микал Хуниевиц е човекот кој ја добил ретката привилегија да ја посети Северна Кореја.

Музичко чудо од дете

Со „брзина на светлината“ свири на ксилофон, па на тапани, а има само 6 години. :)
Датум: 04 јун 2013
, Автор:

Северна Кореја – земја во која сè е политика

Северна Кореја важи за една од најстрогите земји во кои сè се сведува на политика. Сите манифестации, почнувајќи од парадите, па сè до концертите, се поврзуваат со политиката.
Датум: 31 јул 2012

Ким Јонг Ил работел и како Диџеј?

По смртта на „милиот лидер“, на интернет почнаа да кружат безброј фотографии, кои го прикажуваат во добро друштво со најдобрите светски диџеи.

Прославата за денот на независноста на Северна Кореја низ фотографии

„Игри на масата“ се дисциплинирани, строги и максимално прецизно одиграни точки од гимнастичарки...