Музичко чудо од дете

Со „брзина на светлината“ свири на ксилофон, па на тапани, а има само 6 години. Ова музичко чудо од дете живее во Пјонгјанг, Северна Кореја. 😉
(1) Музичко чудо од детеОдвојте минута и пол и уживајте во фасцинантната изведба на талентираното девојче…Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар