сако | Кафе пауза

Сакото е клучно парче облека оваа пролет: 6 предлози како да го носите

Сакото одамна ја напушти деловната рамка и стана составен дел од уличната мода, а нема жена на која не ѝ се допаѓа ова парче облека.

Нов тренд кој конечно ја турна моторџиската кожна јакна во сенка

Моторџиската кожна јакна е едно од омилените парчиња облека на секоја девојка, но сега изгледа дека има силна конкуренција.

Обожавате сакоа? Дознајте кои се најпопуларните есенски модели

Оваа сезона е во духот на „меките“ бои и удобните парчиња облека.

Не пропуштајте да ја испробате најпопуларната модна комбинација за премин на сезоната

Ова е единствено време од годината кога можете да се облечете токму вака.

Инспиративни пролетни модни комбинации со вашето омилено сако!

Постои едно задолжително парче облека за оваа доба од годината, а тоа е сакото!

5 видови јакни што одговараат на сечија градба

Есенските денови значат само едно – повторно ќе ги носиме нашите омилени јакни, сакоа и капути!

Заљубете се во плиш на прв поглед

Пред да ја исфрлите гардеробата од плиш еднаш за секогаш, испробајте ги овие елегантни сомотни комбинации кои ги припремивме за вас.

Летни правила за облекување: Што е дозволено на работното место?

Летото е тежок период за правилно облекување. Ве влечат неонски бои, премногу кратки блузи и здолништа, но има генерални правила по кои мора да се водите.

Блејзери – рецепт за добар стил

Евтино, а шик, едноставно и практично. Класично, а модерно. За ваков изглед и стил, имајте неколку блејзери (спортски сакоа) во вашиот плакар.
Датум: 13 мар 2014
, Автор:

Водич за одбирање совршен костум за мажи

Ова се неколку правила кои задолжително морате да ги знаете кога купувате свечено одело.

Летен хит: шорцеви за секси изглед

Шорцевите веќе не се парче облека за опуштено издание, туку моден хит кој ова лето ги замени кратките здолништа. Тие можат да се носат во различни стилови и за различни намени.
Датум: 11 јул 2013
, Автор:

Како правилно треба да се закопчува машко палто?

Може да ви делува просто: има копчиња, има отвори, па што е тогаш филозофијата на закопчувањето? Но, има неколку правила кои треба ги земете предвид кога одлучувате да носите спортско или елегантно палто.
Датум: 16 мај 2013
, Автор:
12