10 мај 2016 | Кафе пауза

Најдобрите начини со чија помош можете порано да започнете со летото

Купете си нов пар бикини. Или барем еден пар сандали на кои ќе можете да им се радувате.

6 работи со кои лесно можете да ја уништите вашата љубовна врска

Причината поради која многу врски не биле спасени, а можеле да бидат е тоа што не сме се потрудиле доволно за да го разбереме нашиот партнер.

Интересни илустрации ни покажуваат како изгледа животот на жените кои чуваат кучиња

Оваа илустраторка на интересен и забавен начин ни покажува како изгледа едно секојдневие на жените кои чуваат кутриња, почнувајќи од утрото, па сѐ до вечерта.

Како да бидете расположени и среќни без особена причина?

Колку пати самите сте си кажале: „Уште ова да се смени и тогаш ќе можам да бидам среќен/среќна“?

10-те животни заповеди според Рудолф Штајнер

Животот е едно навистина возбудливо патување и треба да се третира како такво.

Дознајте како да си угодите себеси наутро, дури и кога немате воопшто време

Денот ќе ви биде поубав затоа што ќе бидете посреќни, порелаксирани, попозитивни и поприбрани.

Стјуардесите ги откриваат најчудните работи кои ги виделе за време на авионските летови

Како и секоја работа, така и работата на стјуардесите доаѓа со низа предизвици и непријатни ситуации.

Балерина со прекумерна тежина докажува дека секое тело е убаво на свој начин

Нејзиниот совет за младите девојки е следниов: Ако го сакате тоа, држете се до него.

Мапа на животот: Не мора да ги знаеме сите одговори за да бидеме среќни

Доколку знаевме сѐ, животот ќе беше методичен и досаден.

Славни личности кои изгледа како да не стареат

Не знаеме дали станува збор за добри гени, здрава исхрана или пак, нешто сосема трето, но овие славни ѕвезди изгледаат како да се заглавени во времето.

Кои се позитивните, а кои негативните особини на вашиот хороскопски знак?

Време е денес да ви ги откриеме позитивните, но и негативните особини на вашиот хороскопски знак.
12