Инспиративни пролетни модни комбинации со вашето омилено сако!

Инспиративни пролетни модни комбинации со вашето омилено сако!

Пролетта е во полн ек, а со неа дојдоа повисоките температури и процветаа билките кои развеселуваат сè во нас. А сето ова значи дека е вистинско време за промена на гардеробата. Дебелите јакни и капути можете да ги спакувате во гардероберот, а разлетаните фустани, кошули и здолништа може повторно да ја видат дневната светлина. Постои едно задолжително парче облека за оваа доба од годината, а тоа е сакото!

1-pronajdete-inspiracija-proletta-e-vo-znak-na-sako-www.kafepauza.mk_

Заедно со останатата пролетна гардероба, сакото е клучно парче во секоја модна комбинација. Можете да го носите на сите можни начини – со панталони, хеланки, здолништа, фустани, комбинезони… И секако, можете да го комбинирате за секојдневни или свечени прилики.

2-pronajdete-inspiracija-proletta-e-vo-znak-na-sako-www.kafepauza.mk_

Ако немате доволно инспирација како да го вклопите во вашите пролетни модни комбинации, ние ви предлагаме неколку комбинации за голема модна инспирација.

3-pronajdete-inspiracija-proletta-e-vo-znak-na-sako-www.kafepauza.mk_ 5-pronajdete-inspiracija-proletta-e-vo-znak-na-sako-www.kafepauza.mk_ 7-pronajdete-inspiracija-proletta-e-vo-znak-na-sako-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар