18 фотографии од луѓе на нивниот најсреќен ден

Понекогаш и најмалите нешта можат навистина да ви го разубават целиот ден.

Прекрасна идеја: Стари мачки одат во посета на домови за пензионери

Едно прифатилиште за мачки во Охајо покренало прекрасна иницијатива, во која миленичињата кои се постари од седум години се носат во посета на луѓе сместени во домови за пензионери.

Среќни денес, посреќни утре: Во што се состои тајната на радоста и животните задоволства?

Заборавете на големите цели кои ви ја уништуваат среќата во овој момент.

Како да бидете расположени и среќни без особена причина?

Колку пати самите сте си кажале: „Уште ова да се смени и тогаш ќе можам да бидам среќен/среќна“?

Времето не ги лечи раните, но нѐ учи како да преживееме

Да сакаме да утешиме некој кој ни е близок пријател, познаник или семејство е нешто човечно и искрено и е она што докажува дека хуманоста никогаш нема да исчезне.

Ако имате вакви личности крај себе, тогаш сте меѓу најсреќните луѓе на оваа планета

Постојат луѓе чија животна мисија е да шират радост, спонтаност – каде и да се појават, тие се како сонцето на ведро пролетно небо.

За добар почеток на денот: Кратки шеги кои без сомнение ќе ве насмеат

Убаво е ако може секој ден да го започнеме со шега која ќе извлече насмевка на нашето лице.
Датум: 25 мар 2016

Како повторно да ја разбудите вашата животна радост?

Кога се чувствувате како да сте ја изгубиле онаа искра која ве исполнувала, тогаш време е за реинсталација на животната радост.

20 слатки животни кои со нетрпение го очекуваат доаѓањето на пролетта

Од сите нешта кои ги посакуваме во животот, веројатно најмногу се радуваме на доаѓањето на пролетта.
Датум: 27 феб 2016

6 легитимни причини зошто треба да имате партнер кој пие пиво

Нема ништо подобро од тоа да се вратите дома после напорниот ден и да се напиете ладно пиво. После првата вкусна голтка, животот веднаш станува поубав.
Датум: 26 феб 2016

Мали работи кои секојдневно би требало да ги правите за себе

Смејте се. Смејте се што повеќе и што почесто.