18 фотографии од луѓе на нивниот најсреќен ден

18 фотографии од луѓе на нивниот најсреќен ден

Секој може да се сети на барем еден ден кога среќата му изгледала неизмерна. Најчесто овие денови се поврзани со венчавки или раѓање на дете. Но, понекогаш и најмалите нешта можат навистина да ви го разубават целиот ден

1. Момче и девојка добиле авионска карта за бизнис класа

Како што изјавило момчето, тој се смеел како мало девојче. Откако морале да го презакажат летот, тој и неговата девојка добиле билети за бизнис класа.

2. 99-годишна старица е пресреќна затоа што била уапсена

(2)18-fotografii-od-lugje-na-nivniot-najsrekjen-den-kafepauza.mk

Во Холандија полицијата на шега уапсила една старица бидејќи тоа се наоѓало на нејзината листа на неисполнети желби.

3. Пар возбуден за веридбата

(3)18-fotografii-od-lugje-na-nivniot-najsrekjen-den-kafepauza.mk

Аманда и Тод се веќе венчани, но многумина биле скептични за тоа бидејќи Тод е во инвалидска количка. Тие се доказ дека во љубовта нема пречки.

4. Жена која конечно се вработила

(4)18-fotografii-od-lugje-na-nivniot-najsrekjen-den-kafepauza.mk

Оваа жена 2 години барала работа. Нејзиниот прв работен ден бил успешен и таа е вљубена во работното место.

5. Детето кое добило стрипови

(5)18-fotografii-od-lugje-na-nivniot-najsrekjen-den-kafepauza.mk

Ова момче е голем фан на стриповите со Спајдермен, па добил подарок од еден од креаторите.

6. Забава за малата Одри

(6)18-fotografii-od-lugje-na-nivniot-najsrekjen-den-kafepauza.mk

Одри неодамна го прославила својот трети роденден. Нејзините родители решиле да ја исполнат нејзината желба: Балоните и тортата да бидат во форма на… измет.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар