пудинг | Кафе пауза

Млечно совршенство: Рецепт за турски пудинг со бадеми и кокос

Кешкул е еден од традиционалните десерти на турската кујна - лесен млечен пудинг со бадеми и кокос, што обично се служи со рендан кокос или ф'стаци.

Чоколаден пудинг без шеќер и брашно од кој ќе бидете сити половина ден

Пудингот што не се готви е идеален за брз појадок или брза вечера, а најдобро од сè е што можете да јадете онолку колку што сакате.

Појадок што ќе ве разбуди и засити: Рецепт за неодолив пудинг со кафе крем

Кремасто совршенство за уживање во есенскиот викенд!

Рецепт за вкусен мока пудинг готов за 6 минути

Потребни ви се само неколку минути за да ги измешате состојките, да ги ставите во микробранова печка и да ги украсите со малку сладолед и ликер од кафе!

Вкусен пудинг со семе од чиа и банана

Овој пудинг со семе од чиа и банана е одличен појадок кој е многу здрав и лесен за подготовка!

Без печење: Едноставен рецепт за колач со пудинг и банани

Комбинацијата од чоколадо и овошје знаеме дека е една од најдобрите, а ако постои таков десерт без печење, тогаш нема причина зошто да не го пробаме уште денес.

Лесен и фин – пудинг колач

Колачот со пудинг е еден од оние колачи кој и во случај да не знаете да готвите, лесно можете да направите.

Ммм, преубави се! Кифличките со кора од лимон и пудинг од ванила се вкусни и лесни за правење

Дали има нешто поубаво од тоа наутро за време на викендот или попладне, по стресниот работен ден со кафе или чај да поткаснете нешто навистина вкусно?

Зошто се добри чиа семките и како се јадат?

Чиа семките не се само модерна храна туку тие се столб на здравата исхрана.

Чизкејк од банана и пудинг за кој ви се портебни само 20 минути

Овој вкусен десерт е одличен за љубителите на бананите и ванилата.

Вкусен чиа пудинг за љубителите на здравата исхрана

Едноставен природно благ десерт без нездрави шеќери и несакани калории

Смуди пудинг: Новиот тренд за појадок кој го освои светот

Потребна е само една состојка за да го претворите вашето здодевно утринско смуди во нешто возбудливо и ново.