03 април 2020 | Кафе пауза

Навиките што ви делуваат наивно можат да ви го уништат сексуалниот живот

Пламенот на страста во креветот веќе не е присутен како порано? Значи, време е да промените нешто кога станува збор за вашиот сексуален живот.

Лесен и фин – пудинг колач

Колачот со пудинг е еден од оние колачи кој и во случај да не знаете да готвите, лесно можете да направите.

Секое дете мора да ги има овие 26 работи додека е во изолација

Ако сте загрижени дали вашите деца имаат сè што им е потребно во овој тежок период, проверете го овој список.

Брзо и лесно: Трик за продолжување на „рокот на траење“ на трајниот лак

Дури и оние кои во последен момент, пред да ги затворат салоните за убавина, успеале да стават траен лак, неговото обновување во салон нема да биде можно.

Рецепт за денес: Плескавици од сардини

Погледнете како да направите лесен, необичен и вкусен оброк со кој ќе го израдувате целото семејство.

5 знаци дека партнерот веќе не е заинтересиран за вас, но не знае како да ви каже

Разговорот за тоа што се случува помеѓу вас може толку многу да го исплаши партнерот, што тој ќе го избегнува разговорот на секој можен начин.

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

Сите сакаат животни, посебно кога тие ќе започнат да ги покажуваат своите извонредни таленти за да го добијат тоа што го сакаат.

Какво значење имаат соништата со вашиот поранешен партнер?

Вие и вашиот поранешен партнер веќе некое време не сте заедно, конечно го надминавте раскинувањето и продолжувате со животот. Но, бившиот партнер сè уште се појавува во вашите соништа.

Ви недостасува идеја? Направете домашен пластилин со вашите деца

Според психолозите, играњето со пластелин има терапевтски ефект.

Какви позитивни работи се случуваат низ целиот свет во овој момент?

Моменталната непредвидлива ситуација може брзо да ве доведе до негативно размислување и да ве натера постојано да се прашувате што ќе се случи со светот.

Еуростандард Банка воведува нов поволен потрошувачки кредит наменет за здравствените работници

Новиот „Кредит Плус“ кој го воведува Еуростандард Банка во своето кредитно портфолио е со 0% камата за првите три месеци, 0% провизија за обработка, 0% за административни трошоци, како и 0% за предвремена отплата.
Датум: 03 апр 2020
, Автор:

ЛУКОИЛ Македонија доделува гориво на институциите кои се справуваат со коронавирусот

Во овие тешки услови од кои сме погодени сите, ЛУКОИЛ Македонија го дава својот придонес кон што поефикасно справување со ситуацијата со обезбедување на гориво онаму каде што е најпотребно.
Датум: 03 апр 2020
, Автор:
12