Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

Не само што милениците ве изненадуваат и внесуваат ведрина во вашите животи, туку тие може и да го добијат она што го сакаат со помош на некои манипулативни трикови. Само погледнете го навреденото куче кое му врти грб на сопственикот или тажната мачка чии очи ја имаат собрано тагата на цел свет во нив и ќе разберете на што се мисли.

Сите сакаат животни, посебно кога тие ќе започнат да ги покажуваат своите извонредни таленти за да го добијат тоа што го сакаат или едноставно затоа што знаат како да го прават тоа. Споделуваме доза на хумор преку фотографиите од снаодливите животни:

1. „Моето куче се обидува да манипулира со мене затоа што треба да работам и не можам да си играм со него.“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

2. Кога ќе чуете дека паркот за кучиња е затворен:

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

3. „Дали тоа сум јас?“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

4. „Мојот ‘соработник’ сака да разговараме за неговиот надоместок за исхрана.“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

5. „Се чувствувам многу тажно. Јас навистина не знам што сакам.“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

6. „Тој не се чувствува заглавено, само сака внимание.“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

7. „Не, не сакам да работам повеќе.“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

8. „Тој еднаш го лижеше капачето од капките за очи. Сега тој го прави ова секогаш кога ќе го доближам лекот до него.“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

9. „Има ли грицки?“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

10. „Аааајдеее дааа одиииме на проооошеткааа!“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

11. „Еве што се случува кога ќе ја извадам кутијата со грицки…“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

12. „Еј брат, вози побавно, пробувам да позирам“.

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

13. Ах, таа насмевка!

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

14. „Никогаш не можам сам да уживам во храната кога сум дома.“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

15. „Мојата прекрасна Саша во ‘елемент’.“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

16. „Моето неверојатно куче кога го виде банкарот како ѝ носи ужинка.“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

17. „Таа сака да ја проба новата храна за мачки.“

Животни кои со нивниот талент за глума лесно може да добијат главни улоги

Можеби сакате да дознаете и зошто куоката се нарекува најсреќно животно во светот, а овие фотографии го докажуваат тоа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар