27 јануари 2019 | Кафе пауза

Чизкејк од банана и пудинг за кој ви се портебни само 20 минути

Овој вкусен десерт е одличен за љубителите на бананите и ванилата.

Уметница црта минијатурни слики на монети

Бри Мери почнала со цртање уште од мала, а ова хоби брзо се претворило во нејзина страст.

5 начини на кои маслиновото масло ја обновува вашата коса

Кога станува збор за косата, маслиновото масло ѝ дава природен волумен и сјај, а има и регенеративно својство.

Што ќе направите прво? Вашиот одговор ќе открие што ви е навистина значајно во животот

Во овој тест треба да донесете важна одлука - разгледајте ја ситуацијата на сликата и одберете што ќе направите прво.

3-те клучни разлики помеѓу стресот и анксиозноста

И покрај тоа што навидум се слични и имаат исти симптоми, стресот и анксиозноста се навистина различни.

За што сè можете да го користите средството за миење садови?

Ова средство може да ви помогне во многу домашни обврски и да ви помогне да се справите со многу проблеми во домаќинството.

6 причини зошто партнерот ве бакнува во чело

Многу луѓе се збунети по бакнежот во чело бидејќи многу често ги остава со повеќе прашања отколку одговори.