Уметница црта минијатурни слики на монети

Бри Мери е уметница од Аризона. Уште од мала почнала со цртање и ова хоби се претворило во вистинска страст. Почнала да ја привлекува идејата да црта на што помали површини бидејќи ѝ се допаѓало тоа што тогаш мора повнимателно да размислува за композицијата и боите.

Денес Мери користи маслени бои и црта минијатурни пејсажи на монети. Таа сака да докаже дека и малите нешта нудат многу чуда и убавина. Погледнете ги нејзините мали ремек-дела.

Уметница црта минијатурни слики на монети

Уметница црта минијатурни слики на монети

Уметница црта минијатурни слики на монети

Уметница црта минијатурни слики на монети

Уметница црта минијатурни слики на монети

Уметница црта минијатурни слики на монети

Уметница црта минијатурни слики на монети

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар