протеини | Кафе пауза

Како можете да ја намалите телесната тежина преку консумирање протеини?

Дали знаевте дека протеините се клучните состојки кога станува збор за слабеење?

Смачено ви е од тоа постојано да се чувствувате уморни? Еве како да се справите со заморот!

Сигурни сме дека нашите совети ќе ви помогнат да му ставите крај на постојаниот умор!

„Чизкејк“ без сирење: Рецепт за торта полна со протеини што не се пече

Оваа торта се прави со јаткасти плодови, многу е вкусна и ќе ве засити.

Кое овошје содржи висок процент на протеини?

Кога помислувате на протеини, веројатно мислите дека ги има само во месото, морските плодови, мешунките, млечните производи и оревите. Сепак, списокот не завршува тука.

Како да препознаете дали внесувате премногу протеини во организмот?

Протеините се ефикасни за намалување на тежината, но се важни и за вашето тело затоа што содржат аминокиселини и помагаат во закрепнувањето и во градењето мускули.

Протеинска салата со никулци од наут

Пробајте го овој рецепт кој е одличен за вашето здравје и за витка линија!

Совршен протеински појадок: Сладок тост со рикота сирење и банана за идеален почеток на денот

Ова е еден од оние оброци што можете да ги направите кога сакате сладок појадок, без да имате грижа на совеста затоа што е повеќе од здрав.

Митот за протеините: Разбивање на предрасудите за веганството

Сите вегани и вегетаријанци се соочени со прашањето за недостаток од протеини, за кои наводно најдобар извор е храната со животинско потекло.

Знаци кои покажуваат дека на вашето тело му недостасуваат протеини

Во последно време многу луѓе исфрлаат цели групи храна, па важно е да знаете кои се знаците што покажуваат дека на вашето тело му недостасува оваа хранлива материја.

Протеински шејк со кафе – за активните љубители на кофеинот!

Додајте дополнителна доза енергија во вашиот протеински шејк