пролет | Кафе пауза - Part 3

4 хороскопски знаци што ги чека пролет исполнета со среќа и успех

Овие 4 хороскопски знаци може да очекуваат особено голема среќа од март натаму. Тие ќе имаат можност да го покажат својот потенцијал. Сè што ќе направат ќе вроди со плод.

Пронајдете ги скриените предмети во овие забавни пролетни загатки

Дали можете да ги пронајдете скриените предмети во овие две забавни загатки?

26 фотографии што покажуваат како изгледа пролетта низ целиот свет

Пролетта не значи само расцутени дрвја, туку и неверојатни бои на зајдисонцето, бубамари и пеперутки, градинарски цвеќиња и долги прошетки со вашето куче.

Петунија: Убавицата на балконот која лесно се одгледува

Со доаѓањето на топлото време и повисоките температури, среќните луѓе со балкони и дворови полека го пијат своето утринско кафе уживајќи во природата.

4 пролетни комбинации што сигурно ќе посакате да ги носите

Животот полека ќе почне да се враќа во нормала, па време е да почнете да се подготвувате за да блескате во комбинации што го одземаат здивот.

Женствено и удобно: 6 пролетни комбинации со бели патики

Времето кога патиките се носеа единствено за спорт одамна помина, а сега патиките, особено белите, се задолжителен дел од секоја женска гардероба.

Минималистичкиот стил е сè само не досаден: 5 пролетни трендови со кои ќе изгледате како кралица

Без разлика кои трендови се актуелни, едноставноста никогаш не излегува од мода, а таа е претставена преку минималистичкиот стил.

Овие хороскопски знаци може да очекуваат понуда за брак во текот на пролетта

Додека некои ќе уживаат во будењето на природата, на некои ќе им биде многу повозбудливо оваа пролет затоа што ги очекува запросување.

Направете ги овие 2 работи во почетокот на пролетта и гледајте што ќе се случи со вашите чакри

Преминот од зима во пролет е важен период за вашата енергија бидејќи отфрлате сè што ви создава немир во вашите срца и сте подготвени за промени.

15 парчиња облека што ви се потребни за секоја пролет

Ако некое парче недостасува, надополнете ја колекцијата и бидете подготвени да ја поминете пролетта како модерна жена.

Французинките го избраа моделот на фармерки што треба да го имате оваа пролет

Французинките се вечна модна инспирација, па многу трендсетерки слепо ги следат нивниот стил и модните детали знаејќи дека таквите комбинации немаат недостатоци.

Цветни фустани – предвесник на пролетта

Оваа година ќе се носат модели што наликуваат на оние што ги носеле нашите баби. Сепак, оние што не се љубители на ваквите кроеви, ќе можат да пронајдат нешто за себе меѓу останатите модели.