07 март 2020 | Кафе пауза

15 парчиња облека што ви се потребни за секоја пролет

Ако некое парче недостасува, надополнете ја колекцијата и бидете подготвени да ја поминете пролетта како модерна жена.

Изберете ангелски симбол за да ја откриете вашата порака

Изберете го ангелскиот симбол што најмногу ве привлекува и откријте ја вашата порака.

Март ќе биде романтичен месец за овие 4 хороскопски знаци

Кога Венера, планетата на љубовта, на убавината и на задоволството, ќе влезе во знакот на Бик, овие 4 хороскопски знаци ќе почувствуваат подобрување во полето на љубовта.

16 фотографии што докажуваат дека животните можат да го направат невозможното

Постојат животни чиишто способности ги надминуваат очекувањата, па во продолжение погледнете какви работи можат да направат животните.

Како да направите домашен антибактериски гел?

Антибактерискиот гел е ефикасен начин да се ослободите од повеќето микроби, а особено е корисен сега кога постои зголемен ризик од заболување од грип или од други болести.