продажба | Кафе пауза

13 начини на кои уметниците можат да ги продаваат нивните креативни дела онлајн

Доколку и вие изработувате уметнички дела, но не знаете како да ѝ ги понудите на јавноста, Интернетот ви нуди многу опции.

Тест од 4 прашања кој продира во вашата личност: Трговец со накит

Овој тест ни овозможува преку навидум обични прашања, да продреме длабоко во себе, да се самоанализираме и да сфатиме што треба да промениме за да го подобриме својот живот.
Датум: 31 мај 2015
, Автор:

Препораки: Зошто луѓето ретко препорачуваат некого или нешто?

Зошто последниот пат препорачавте некој ресторан, фитнес центар, компанија или производ на вашите пријатели, соседи или соработници?
Датум: 10 апр 2015
, Автор:

Мудри техники на убедување: Како да всадувате идеи во главите на луѓето?

Еве како некои луѓе успеваат да всадат идеја во нечија глава.
Датум: 10 фев 2015
, Автор:

Мојата прва голема продажба: Како да успеете да продавате?

Кога ќе навлеземе во суштината на процесот на продажба ќе сфатиме дека среќата најмногу зависи од нас самите, нашата самодоверба, карактер и секако напорната работа.
Датум: 13 ное 2014
, Автор:

Што е маркетингот, а што не е?

Маркетингот/пропагандата според филозофијата на Емоционалната интелигенција претставува игра на моќ. Што и навистина е.
Датум: 11 авг 2014
, Автор:

Книга: „Новите правила на маркетингот и на односите со јавност“ – Дејвид Мирман Скот

Како Интернетот го измени маркетингот? Запознајте се со новите правила кои ги воведува еден од најпознатите експерти од областа.

Што продава? Сексот!

Сексот продава, и тоа е така од памтивека. Од автомобили, облека, шминка па дури и храна, разголените атрибути, најчесто на женското тело, се оние кои ја вршат продажбата.
Датум: 06 окт 2013
, Автор:

Презервативи со интересни амбалажи

Во продолжение ќе погледнете дизајни на презервативи од неколку производители кои навистина внимавале на нивниот продукт.

Канаѓанец произведува вино од домати

Четириесет годишниот Паскал Миш од Квебек, Канада успеал да произведе вино од домати, следејќи го рецептот на неговиот прадедо и сега годишно произведува по 34.000 шишиња од овој необичен еликсир.

Накитот на Анџелина Џоли

Анџелина Џоли е надалеку позната по своите хуманитарни акции, па така неодамна таа откри уште еден начин како да собере пари за својата хуманитарна фондација „Education Partnership for Children of Conflict“.

Како да го подготвите автомобилот за продавање?

Ова се неколку куси совети кои ќе ви помогнат побрзо да привлечете потенцијални купувачи, кои ќе бидат задоволни од понуденото.
12