предигра | Кафе пауза

10 нешта кои мажите ги прават во кревет, а жените не ги поднесуваат

Кои потези во кревет може да доведат до апсолутна катастрофа?

4 видови предигра што ќе ги разгорат страстите помеѓу вас и вашиот долгогодишен партнер

Обидете се со овие 4 видови предигра за да ги достигнете најжешките моменти меѓу вас двајца!

Провокативни игри на улоги кои ќе ви ги разгорат страстите помеѓу вас и вашиот партнер

Понекогаш доволно е само малку глумење со цел да се постигнат неверојатни резултати во креветот.

Џабе ви е искуството: Нема добар секс без овие 5 правила!

Понекогаш изгледа ги забораваме дури и основите на добриот секс поради екстраваганцијата и експериментите. Овие 5 правила никогаш не треба да ги заборавите.

Овие 3 нешта инстатно ќе ви го подобрат сексуалниот живот!

Овие 3 нешта инстанто ќе ви го подобрат сексуалниот живот!

Зголемете ја сексуалната привлечност: 5 трикови за да натерате некого да се затреска во вас

Сексуалната привлечност е нешто што или го има од почетокот или воопшто го нема. Но, според некои научници, таа може да се зголеми, како и да се намали. Погледнете како.

19 разиграни и секси СМС пораки на кои ниту еден маж не би можел да остане рамнодушен

19 пораки со чија помош можете да направите тој да „полуди“ за вас...

Хороскопот открива: Кој знак може без предигра, а кој никако не смеете да го брзате?

Дали повеќе ви одговара добар стриптиз, секси зборови или секс набрзина?

10 причини зошто жените не доживуваат секогаш оргазам

Некои жени не доживуваат секогаш оргазам, додека пак други поминуваат и цел живот без тоа искуство. Зошто се случува тоа?

15 начини на кои лесно можете да го нарушите расположението за време на сексуалниот однос

Избегнувајте да ги правите овие 15 нешта доколку сакате и двајцата целосно и подеднакво да уживате во вашиот сексуален однос...

Неколку едноставни начини да го возбудите за само 60 секунди

Со овие едноставни и брзи игри можете да го возбудите дури и за време на оние денови кои и двајцата сте претерано зафатени со вашите работни обврски.

Игри за почетници: 3 фетиши од кои никој не би требало да се срами

Доколку сакате да истражите нова страна од вас, дури и да сте многу срамежливи, ви препорачуваме да ги пробате овие секси игри...
12