Овие 3 нешта инстатно ќе ви го подобрат сексуалниот живот!

Овие 3 нешта инстатно ќе ви го подобрат сексуалниот живот!

Доста беше секс на брзинка. Истражувањата покажуваат дека галењето после секс е со причина. Паровите кои се галат после сексуален однос се многу позадоволни од својот сексуален живот за разлика од оние кои после секс сами прават нешто друго.

0-ovie-3-neshta-instatno-kje-vi-go-podobrat-seksualniot-zhivot-kafepauza.mk

Всушност, галењето после секс многу повеќе влијае на односот отколку самиот секс. Истражување спроведено на 335 испитаници, според кое научниците заклучиле дека луѓето кои после водење љубов останале во кревет заедно уште 15 минути и се галеле биле многу позадоволни од оние што имале само предигра и секс. Затоа, врз основа на ова истражување, ви препорачуваме:

1. Останете во кревет уште 15 минути. Наместо после секс да одите под туш или да продолжите со чистење на куќата, галете се со партнерот уште 15 минути. Така ќе бидете многу позадоволни од вашиот сексуален живот.

2. Изразете ги своите чувства. Не морате да си кажувате колку многу умирате од љубов, но после секс разговарајте за чувствата и убаво е да му кажете на партнерот дека го сакате. Секој сака да го чуе тоа, особено после секс.

3. Останете поврзани. Не само емоционално, туку и физички. Допирајте се со рацете, играјте со нејзината коса, галете го по грбот… Нема да верувате колку посреќни, поисполнети и позадоволни од сексуалниот живот ќе бидете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар