Какви прамени најдобро одговараат на вашата коса? Детален водич за совршен избор!

Кога ќе се избере вистинската нијанса за бојадисување прамени, тоа носи големи благодати за вашиот целосен изглед.

Фоилјаж – Нов хит пролетен тренд за коса која изгледа како природно осветлена од сонце

Пролетта пристигна, па сега на многу девојки на врвот на листата со приоритети, кога станува збор за убавината, им е освежувањето на фризурата.
Датум: 16 апр 2015
, Автор:

Дали го носите патецот на правилната страна?

Ако никако не можете да излезете на крај со вашата коса, решението можеби не е во потстрижувањето и новата фризура, туку во промена на начинот на кој го носите патецот.
Датум: 06 јан 2015
, Автор:

Како да се ослободите од испуканите врвови, еднаш засекогаш?

Секој пат кога ќе отидете на фризер, вашата фризерка ги отстранува испуканите врвови, и тоа повторно ве враќа на истата должина од претходно, па сонот за долги прамени кои паѓаат на вашиот грб и гради одново станува далечен.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

3 начини да ги носите вашите шишки

Ако имате шишки, не значи дека сте осудени на класичниот изглед. Погледнете ги советите и почнете да експериментирате со вашата коса.
Датум: 06 сеп 2014
, Автор:

Бјути трикови кои ги користеле нашите мајки, а сѐ уште се добри

Денес во парфимериите можеме да најдеме најразлични производи за нега на лицето и телото, но тоа не значи дека тие делуваат подобро од третманите кои ги користеле нашите мајки.
Датум: 13 јул 2014
, Автор:

Фризура: плетенка „водопад“

Интересна и необична фризура со која ќе го освежите својот изглед.

Убава едноставна фризура за посебни прилики

Девојките и жените кои не преферираат премногу нападни фризури, ќе сакаат да ја пробаат оваа фризура со фатена коса, која е одличен избор за вечерните излегувања и специјалните прилики.
Датум: 14 сеп 2013
, Автор:

Како да ја осветлите косата со лимон?

Сакате да имате природна сјајна коса, но не сакате да ја оштетувате со хемиски процеси? Лесно е. Лимонот може да ви помогне да постигнете посветла нијанса, па дури и да си направите природни прамени.
Датум: 25 мај 2013
, Автор:

7 трикови со кои ќе изгледате помладо

Сакате да изгледате помладо без да одите „под нож“? Ви претставуваме 7 едноставни трикови со кои вашето лице ќе делува неколку години помладо и посвежо.

Како правилно да ја тапирате косата за да постигнете природен волумен?

Косата природно ќе паѓа од коренот кон врвот, нема да изгледа несмасно и заплеткано, а згора на сè...
Датум: 20 окт 2011
, Автор:
12