познати | Кафе пауза

10 бизарни теории на заговор за познатите личности

Иако очигледно мала е веројатноста да бидат вистинити, многу луѓе тврдат дека овие теории се факт.

15 познати дизајнери за кои имате слушнато, но не би ги препознале

Малкумина можат да си замислат како всушност изгледаат Келвин Клајн или Томи Хилфигер.

Портрети од луѓе кои имаат исто име со познатите личности

Трој Гудол, фотограф од Нов Зеланд им дал шанса на луѓето со познати имиња да ја прослават нивната ситуација.

Најгрдите и најчудните домови на познатите ѕвезди

Не сите познати живеат во дом од вашите соништа. Всушност, постојат некои домови во кои не би живееле и бесплатно.

6 факти што можеби не сте ги знаеле за музејот Лувр

Во денешно време, Лувр е еден од најголемите музеи кој содржи повеќе од 70.000 уметнички дела и дефинитивно спаѓа во групата на најпосетени музеи.

Бразилките советуваат: Бесценети начини за нега на вашето тело, лице и коса

Погледнете по што се издвојуваат бразилските убавици од другите!

17 познати жени кои совршено возвратија на злобните коментари за нивната тежина

Погледнете ги најдобрите контраудари на злобните коментари поврзани со тежината.
Датум: 16 апр 2015
, Автор:

6 работи кои успешните личности ги прават пред спиење

Што прават успешните луѓе пред спиење? Ова се 6 навики на познати успешни личности кои може да ги земете за пример.
Датум: 23 сеп 2014
, Автор:

Глупостите на новото време – или зошто ми се смачи од Бредшо

Можеби на 20-и-нешто години, нема да живеете во луксузен стан со работа од соништата и плакар од кој боли глава. Можеби за вас нема да се тепаат 3-4 јаки батки со полни џебови и клучеви од црна мечка. Ама пак ќе бидете среќни.
Датум: 16 мар 2014
, Автор:

Ваков имитатор досега не сте виделе

23-годишниот Квинтон Капел без никаков проблем имитира дури 105 гласови во ова видео од 6 минути.

Ѕвездите некогаш и сега

Како изгледале тие кога не биле толку познати и немале никаков гламур и брендирана облека? Дознајте од фотографиите . :)