Портрети од луѓе кои имаат исто име со познатите личности

Портрети од луѓе кои имаат исто име со познатите личности

Трој Гудол, фотограф од Нов Зеланд им дал шанса на луѓето со познати имиња да ја прослават нивната ситуација. Неговиот серијал фотографии насловен „Речиси познат“ прикажува некои од најголемите имиња во иконските пози.

„Сите имаат неверојатни приказни. Од спуштање на телефонот додека се обидувале да направат резервација, до демнење надвор од хотелската соба. Да живеете со познато име е навистина тешко!“

1. Џулија Робертс, разнесувач на пица од Тауранга

Портрети од луѓе кои имаат исто име со познатите личности

2. Клинт Иствуд, електричар од Пукохе

Портрети од луѓе кои имаат исто име со познатите личности

3. Бен Афлек, студент од Дандин

Портрети од луѓе кои имаат исто име со познатите личности

4. Мајкл Џордан, веб-програмер од Келстон

Портрети од луѓе кои имаат исто име со познатите личности

5. Џеки Чен, аптекар од Елерсли

Портрети од луѓе кои имаат исто име со познатите личности

6. Ентони Хопкинс, работник во музеј од Велингтон

Портрети од луѓе кои имаат исто име со познатите личности

7. Сара Џесика Паркер, одгледувач на коњи од Варкворт

Портрети од луѓе кои имаат исто име со познатите личности

Погледнете ги и овие неверојатни интимни портрети.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар