подароци | Кафе пауза

6 едноставни идеи за подарок за Денот на жената

За да им изразите благодарност на жените во вашиот живот, овие неколку едноставни и уникатни идеи за подароци ќе ви помогнат да им покажете колку ви значат.

Заборавете на хартијата и панделките: Овој начин на завиткување подароци го полуде светот

Јапонците се едноставно господари на разни вештини кои честопати нè оставаат без зборови, па така и овој начин на завиткување подароци.

Прекрасни керамички подароци за вашата најдобра пријателка

Керамичките подароци се едни од оние кои му даваат сјај на секој ентериер нагласувајќи едноставност, но и уникатност.

Лични предмети што не треба да ги подарувате никому затоа што носат несреќа

Постојат луѓе што не се суеверни и што не обрнуваат внимание на овие детали, па можете да добиете подароци од нив што носат лоша енергија.

7 најдобри подароци кои некои личности ги добиле од своите блиски

Подароците што луѓето ги сметаат за „најдобри“ не се најскапи, туку се подароци преку кои саканиот им покажува колку се навистина ценети и сакани.

Како да ги научите вашите деца да бидат благодарни за подароците што ги добиваат?

Ако не сакате вашите деца да ве засрамат за време на празниците, погледнете како да ги научите да бидат љубезни и да се заблагодарат за подароците што ги добиваат.

10 најлоши подароци за Нова година и Божиќ

Постојат некои нешта кои никогаш не треба да се подаруваат за време на празниците. За жал, понекогаш ги наоѓаме под елката.

20 интересни подароци за оние кои велат дека „не им треба ништо“

Ако барате совршен подарок за вашите пријатели или најблиски, можеби овие идеи ќе ве инспирираат.

Што да подарите за 8-ми март доколку сте со ограничен буџет?

Доколку Денот на жената ве фати неподотвени, имаме неколку одлични предлози за вас.

8 жени ги споделуваат најдобрите подароци што ги добиле од нивните партнери

Неколку жени споделиле кои се најдобрите подароци што ги добиле од партнерот, а некои без сомнение ќе ве расплачат.

Зошто е толку тешко да се одбере добар подарок?

Повеќето од нас сакаат да го пронајдат совршениот подарок за луѓето кои најмногу ги сакаме, но често не знаеме ни од каде да почнеме.