17 декември 2018 | Кафе пауза

Понеделничка среќа: 3-те хороскопски знаци што ќе имаат најдобра недела!

Интересни работи ќе им се случат на овие хороскопски знаци во текот на оваа недела (од 17-ти декември).

4 едноставни начини да бидете посоцијални доколку сте интроверт

Понекогаш може да биде навистина тешко да се справите со интровертноста кога сакате да се поврзете со семејството или пријателите.

Трет палец: Протеза која ќе ги зголеми вашите природни способности

Студентката Даниел Клод од Кралскиот колеџ за уметност замислува иднина во која ја користиме технологијата за да ја измениме нашата човечност.

3-те стравови што не ви дозволуваат да го достигнете вашиот полн потенцијал

Се сеќавате ли кога сте биле мали и кога ве прашувале што сакате да бидете кога ќе пораснете?

14 убави лекции што можеме да ги научиме од неуспешните врски

Наместо да мислите зошто на врската ѝ дошол крајот, почнете да размислувате што можете да научите од тоа искуство.

Што кажува за вас начинот на којшто го држите вашиот смартфон?

Начинот на кој ги користиме нашите смартфони може да открие нешта кои не сте ги очекувале.

25-те најдобри композитори во историјата

Иако секој преферира различен стил и музички жанр, постојат некои дела кои ги надминуваат сите.

Зошто е толку тешко да се одбере добар подарок?

Повеќето од нас сакаат да го пронајдат совршениот подарок за луѓето кои најмногу ги сакаме, но често не знаеме ни од каде да почнеме.

Како без кризи и нервози на 100% природен начин да се убие желбата за никотин и засекогаш да се откажете од пушење?

Револуционерно решение ја убива зависничката желба за никотин во рок од 14 дена од користењето...
Датум: 17 дек 2018
, Автор: