7 знаци дека вашите карактеристики можеби ги заплашуваат луѓето

Понекогаш вашето однесување или тоа што го изговарате ги брка луѓето подалеку од вас и затоа е важно да бидете свесни за оние особини што може да ги заплашат луѓето.

9 работи што треба да ги знаете за стравот

Само затоа што се плашите од нешто, не значи дека не можете да го надминете стравот.

23 ситуации што ќе ги разберат само оние кои малку се плашат од бебиња

Несомнено е дека бебињата се мали, наивни и слатки суштества. Но, наспроти оние кои ги обожаваат, постојат и луѓе кои малку се плашат од нив.

Тест: Изберете го она што ве плаши, па дознајте што е најкарактеристично за вас

Психолозите тврдат дека постојат 9 видови личности и дека на вашиот карактер најмногу влијае она што ве плаши.

Тажно е тоа што младите денес се плашат од сериозна врска

Поимот „сериозна врска“ не е само идеја која означува привремена моногамија. Станува збор за еден вид неофицијален завет, начин на живот украсен со заемна доверба и почит.

Целиот живот го поминуваме во заблуда: Од што се плашиме, а од што би требало да се плашиме?

Погледнете ја споредбата помеѓу најчестите стравови на луѓето од една страна и најголемите виновници за смртта на луѓето од друга страна

5 знаци дека другите луѓе се плашат од вас

Вие можеби мислите дека сте симпатични, духовити и комуникативни, но вистината може да е потполно поинаква.

Креативни и луди начини на кои можете да се пошегувате со вашите најблиски за 1 април

Утре е 1 април, па доколку сè уште не сте смислиле злобно смешен начин да си поиграте со вашите пријатели, соработници или непријатели, тогаш погледнете ги овие креативни начини на кои ќе предизвикате нивното срце да прескокне еден удар.

8 начини на кои девојките ги плашат и одбиваат новите момчиња кои ги запознаваат

Иако запознаваат нови момчиња кои им се привлечни, тие понекогаш прават некоја од овие грешки и ги плашат или одбиваат своите потенцијални долгогодишни партнери.

Најголемите стравови на луѓето претворени во комични илустрации

Илустраторот Френ Краус ги замолил луѓето да ги споделат со него нивните најчудни и најбесмислени стравови за да ги претвори во илустрации во вид на кратки стрипчиња.
Датум: 02 јан 2015
, Автор:

6 работи од кои треба да се плашите иако не ви е гајле за нив

Џабе се плашите од летање, височини, пајаци или змии. Има многу пострашни работи кои треба да ви втераат страв во коски од едноставна причина – ништо друго не ве носи поблиску до смртта.

Како да се изборите со секој страв кој го имате во себе?

Рускиот психолог Александар Свијаш дава многу ефикасен совет благодарение на кој брзо и лесно можете да го победите секој страв кој ќе ви се појави. Постапката се состои од 3 фази.
Датум: 02 окт 2014
, Автор:
12