10 места што најмногу им недостасуваат на луѓето додека се во карантин

Откако многу земји ширум светот се ставени во карантин поради пандемијата на коронавирусот и се откажани патувањата низ целиот свет, луѓето почнаа да чувствуваат носталгија за минатите патувања.

Најдобрите ТВ серии за патувања што можете да ги погледнете овие денови

Иднината на патувањето е сè уште неизвесна, а плановите се менуваат од ден на ден. Најверојатно е дека во 2021 година ќе почнеме да планираме патувања надвор од границите на Македонија.

10 држави во кои најлесно можете да стекнете нови пријатели

Според искуствата на странските државјани, Португалија, Тајван и Мексико имаат медали за најдобри и најпријателски домаќини, додека ледениот пречек може да се очекува во Швајцарија, Кувајт и Австрија.

Зошто Британците возат на левата страна и уште 10 нормални работи во некои земји што ги збунуваат странците

Културните разлики понекогаш може да доведат до засрамувачки или збунувачки ситуации, па затоа прочитајте ги најнеобичните работи што може да ве изненадат при посета на друга земја.

Трендови за патување што треба да ги следите во 2020 година

Авионските билети и сместувањето станаа многу поволни, без оглед на дестинацијата. Сега можете да патувате и на другиот крај на светот без да ви треба огромна сума пари.

7 нови ограничувања што треба да ги знаете за да не си го уништите вашето следно патување

Списокот со ограничувања за туристите постојано расте, а вие треба да да ги научите новите правила за да не си го уништите долгоочекуваното патување.

Играчки или патувања: Што е подобро за развој на детскиот мозок?

Ако спаѓате во групата родители кои се борат да престанат да натрупуваат играчки во својот дом, експертите имаат добри вести за вас.

25 прекрасни фотографии што се прогласени за најдобрите фотографии од патувања

Овие фотографии ја доловуваат нашата славна планета и тие се победници на Меѓународниот натпревар за најдобри фотографии од патувања за 2019 година.

9 дестинации за евтин одмор во 2020 година

Ако сакате да резервирате патување, овие дестинации треба да ги земете предвид бидејќи трошоците за храна, за пијалаци и за другите потреби се најниски во овие туристички места.

Каде да патувате во 2020 година според хороскопскиот знак?

Ако планирате да патувате во текот на оваа година, но сте неодлучни која дестинација да ја изберете, астрологијата ќе ви даде инспирација.

5 пазари за храна што треба да ги посетите во 2020 година

Најдобриот начин да го почувствувате етосот на една земја е да ги посетите нејзините енергични пазари за храна.

7 помалку познати дестинации што ќе бидат популарни во 2020 година

Ако размислувате каде ќе патувате во 2020 година, посетете некои од овие помалку популарни дестинации што вреди да ги разгледате.