Се отвора најголемото панорамско тркало во светот: Поглед на Дубаи од височина од 250 метри

Се отвора најголемото панорамско тркало во светот: Поглед на Дубаи од височина од 250 метри

Беа потребни многу години за планирање и изградба на најголемото панорамско тркало во светот, а свеченото отворање се очекува на 21 октомври. „Ain Dubai“ се наоѓа на вештачкиот остров во Дубаи. Високо е 250 метри и е речиси двојно поголемо од познатото Лондонско око.

Се отвора најголемото панорамско тркало во светот: Поглед на Дубаи од височина од 250 метри

Панорамското тркало се состои од 48 кабини што ви овозможуваат прекрасен поглед на Дубаи.

„Ain Dubai“ нуди 19 различни искуства во возењето и три вида кабини: од стандардни до приватни и кабини што може да се изнајмат за групи. Освен во прекрасниот поглед, можете да уживате и во понудата на храна и пијалаци.

Се отвора најголемото панорамско тркало во светот: Поглед на Дубаи од височина од 250 метри

Се отвора најголемото панорамско тркало во светот: Поглед на Дубаи од височина од 250 метри

Се отвора најголемото панорамско тркало во светот: Поглед на Дубаи од височина од 250 метри

Погледнете ги и овие 5 одлични дестинации за летање со балон.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар